Кількість нещасних випадків у 2022 році зменшилась у 2,5 раза

За підсумками 2022 року на підприємствах України зареєстровано 4 877 (з них 437 - смертельно) потерпілих від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом). З них 1 811 – випадки гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19. Гострі профхвороби склали за підсумками минулого року 37,1% від загальної кількості нещасних випадків.

Перевірки обґрунтованості видачі лікарняних здійснюватиме Пенсійний фонд України

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 №185 затверджено Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, який набув чинності з 07 березня.

ФССУ працює над забезпеченням потерпілих медико-соціальними послугами після свого припинення

Фонд соціального страхування України продовжує напрацювання, аби забезпечити ефективне надання медико-соціальних послуг для потерпілих на виробництві після свого припинення. Нагадаємо, з 01 січня 2023 року триває реорганізація системи соціального страхування.

У 2022 році Фонд виплатив 11,5 млрд грн страхових виплат потерпілим на виробництві та їх родинам

Понад 11,5 мільярда гривень страхових виплат було профінансовано Фондом соціального страхування України у минулому році. Мова про допомоги і компенсації, які Фонд виплачував потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також членам їх родин.

Кількість профзахворювань у 2022 році зменшилася на 15,6%

У минулому році Фондом соціального страхування України зареєстровано 2 465 випадків хронічного професійного захворювання (отруєння) українських працівників. Порівняно з 2021 роком кількість встановлених профзахворювань зменшилась на 15,6%, або 456 випадків.

Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 01 січня?

Фонд соціального страхування України продовжував фінансувати лікарняні і декретні допомоги навіть у період найбільш активних бойових дій та упродовж 2022 року виплатив для 2,5 мільйона українців понад 17 мільярдів гривень допомог за лікарняними. Однак з 01 січня 2023 року ФССУ передав цю функцію до Пенсійного фонду України.

Куди роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за лікарняними?

Щоб зменшити ризик затримок при виплаті працівникам допомог за лікарняними, ще в 2018 році Фонд соціального страхування України впровадив систему оперативного інформування про здійснення виплат.

ФССУ призначив 30,6 мільйона гривень страхових виплат постраждалим внаслідок бойових дій і сім'ям загиблих

Поранення чи смерть внаслідок бойових дій під час виконання посадових обов’язків є страховим випадком – усі постраждалі працівники мають право на отримання ряду страхових виплат.