A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комарівська громада
Чернігівська область, Борзнянський район

Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання

Дата: 31.07.2020 14:49
Кількість переглядів: 9

Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Виборчим кодексом України затверджено можливість виборцю обрати виборчу адресу не лише за місцем зареєстрованого проживання, а й за фактичним місцем проживання. Як змінити виборчу адресу?

         Тепер кожен виборець незалежно від того, де зареєстроване його місце проживання, може закріпити своє фактичне місце проживання як виборчу адресу та проголосувати на виборах у відповідній місцевості. Крім цього ще однією новацією Виборчого кодексу України є можливість визначити свою виборчу адресу, якщо виборець з різних причин не має зареєстрованого місця проживання.

Куди звертатись, щоб змінити виборчу адресу?

 

         Виборцю потрібно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де виборець фактично проживає. Детальну інформацію про місцезнаходження потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті Державного реєстру виборців (ДРВ), де в розділі "Органи реєстру" слід зайти у вкладку "Відділи ведення реєстру" – саме там міститься інформація про всі відділи у кожній із областей України. Жителям Борзнянського району звертатись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Борзнянської райдержадміністрації, що знаходиться за адресою: м.Борзна, вул.П.Куліша, 104, на І-му поверсі приміщення адмінбудинку. Телефон для довідок:  (04653)34430.

Які документи потрібно подавати?

         Насамперед потрібно пред'явити паспорт – документ, що посвідчує особу та підтверджує, що особа є громадянином України. Якщо в особи немає паспорту (у разі недавнього набуття громадянства України), така особа пред'являє тимчасове посвідчення громадянина України.

         По-друге, це власне заява про зміну виборчої адреси, форму якої можна знайти як на сайті Державного реєстру виборців чи Центральної виборчої комісії, так і в приміщенні відділу ведення реєстру. У заяві виборця необхідно вказати адресу житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Як подати документи?

         Значно розширено можливості виборців подати заяву про зміну виборчої адреси. Так, у громадян тепер є 3 варіанти:

перший - подати особисто, фізично відвідавши відділ ведення Державного реєстру виборців;

другий - подати документи може уповноважений представник виборця – для цього потрібен ще один документ, нотаріально посвідчена довіреність, де прописані конкретні повноваження від виборця такому представнику;

третій - подати заяву онлайн на сайті Державний реєстр виборців з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Скільки триватиме розгляд заяви?

         На розгляд заяви передбачено 15 днів з моменту її отримання. Строк розгляду може збільшуватись, якщо у заяві будуть виявлені помилки, неточності чи недостатні дані.

Отож, коли можна змінити виборчу адресу?

         Нові правила зміни виборчої адреси вступили в дію 1 липня 2020 року. Проте виборчу адресу можна змінювати лише до п'ятого дня виборчого процесу. Виборчий процес місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня голосування. Отож, з 1 липня 2020 року до 9 вересня 2020 року (5-й день виборчого процесу чергових місцевих виборів 2020) кожен виборець зможе змінити виборчу адресу та проголосувати вже за новою на чергових місцевих та проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №208  25 жовтня цього року.

Які обмеження існують щодо зміни виборчої адреси?

         Звертаємо Вашу увагу, що виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

 

З повагою, відділ ведення ДРВ апарату Борзнянської РДА

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень