Завдяки платникам Чернігівщини у листопаді бюджети отримали понад 1,9 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Начальниця  Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк повідомила, що протягом листопада до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 1,4 млрд грн податків і зборів. Рівень надходжень аналогічного періоду минулого року перевищено майже на 34 відс. або на 368 млн гривень.

Людмила Слотюк зазначила, що до державного бюджету з цієї суми спрямовано понад 57 відсотків, що становить 838 млн гривень. Приріст до показника минулого року склав 56,5 відс. або 302 млн гривень. Сприяло цьому суттєве перевищення, відповідно до минулорічного показника, збору податку на додану вартість – у 1,5 рази  (+105,8 млн грн), податку на прибуток – в 3,7 рази (+191,9 млн грн),  податку на доходи фізичних осіб та військового збору – на 11 відс. (+16,5 млн грн).

Місцеві бюджети усіх рівнів у листопаді 2020 року отримали 617,4 млн грн податків та зборів. Приріст до минулого року склав 11,8 відс. або 65,3 млн гривень.

Найбільший внесок до місцевих бюджетів від сплати податку на доходи фізичних осіб – майже 61 відс. або 374,7 млн грн. (більше минулорічного показника на 11 відс. або на 37,4 млн грн). Понад 11,8 відс. коштів надійшло від сплати податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість та транспорт) – понад 73 млн гривень. Для наповнення бюджетів територіальних громад вагоме значення має сплата єдиного податку на підприємницьку діяльність (понад 14 відс. загальної суми), якого сплачено 87,3 млн гривень. Частка акцизного податку від реалізації алкоголю, тютюну та пального складає 17,6 млн грн (2,8 відс. загальної суми надходжень).

Крім того, страхувальниками сплачено понад 467  млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, чим забезпечено зростання надходжень у порівнянні до листопада минулого року на 12,6 відс. або на 52,2 млн гривень.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області