Не сплачуєш аліменти – відбувай суспільно корисні роботи

На сьогодні законодавство передбачає достатньо дієві заходи впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Одним з найефективніших з них є  застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисної роботи.

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Працівники та підоблікові Ніжинського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області  долучились до проведення заходів з нагоди відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, рішення про проведення яких прийняв Кабінет Міністрів під час засідання 12 жовтня 2022р..

Іформація

Відповідно до Закону України «Про пробацію» передбачено такий інструмент роботи із засудженими як пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити (програми психологічної корекції та програми соціальної адаптації, спрямовані на усунення негативних факторів, що впливали та можуть в подальшому впливати на поведінку правопорушника).

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ, ЗВІЛЬНЕНИХ ВІД ВІДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ З ВИПРОБУВАННЯМ В РАЗІ НЕВИКОНАННЯ УМОВ, ВСТАНОВЛЕНИХ ВИРОКОМ СУДУ

В умовах сьогодення, наша судова система все більше спрямована не на ув’язнення осіб, які вчинили злочини, а на їх виправлення в соціумі. Так , до осіб, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості, здебільшого застосовується звільнення від відбування покарання з випробуванням. При цьому, судом  на особу покладається виконання  певних обов’язків, за умови виконання яких та не вчинення особою повторних злочинів,  після закінчення іспитового строку, особа звільняється від відбування покарання.

Дякуємо за плідну співпрацю та запрошуємо нових волонтерів

З метою покращення соціально-виховної роботи  з клієнтами пробації, Ніжинським районним сектором №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області 31.01.2020р. було підписано договір про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією з Олександром Носенко, який також був раніше засудженим,  а на даний час, допомагає іншим змінити своє життя на краще.

Всеукраїнський флешмоб

Доброю традицією для України стала щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові - всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови. Перший такий радіодиктант відбувся в травні 2000 року до Дня Кирила та Мефодія (24 травня) й із нагоди перепоховання Тараса Шевченка.

Всеукраїнський флешмоб

СПІВПРАЦЯ З БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Належним чином налагоджена співпраця  між всіма органами та установами, діяльність яких пов’язана з особами, які ведуть антисоціальний спосіб життя або притягувались до кримінальної відповідальності, є  однією з запорук успіху. Так, лише при охопленні всіх сфер життя засудженої особи, можливо розробити та виконати необхідний для її виправлення комплекс заходів.

Інструменти впливу на правопорушників задля убезпечення суспільства

Пробація — це не покарання, яке застосовується замість позбавлення волі, а система. Головною метою пробації є безпека суспільства. Пробація не означає можливість дати правопорушнику уникнути покарання. Це просто більш перспективна і логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення.

Інформування суду, щодо наявних пробаційних програм

19.07.2021 року під час робочої зустрічі з головою Борзнянського районного суду Чернігівської області Олександром Луговцем та керівником апарату суду Юрієм Скабенком, старшим інспектором Борзнянського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Антоніною Галатою, яка пройшла відповідне навчання та є куратором пробаційних програм, було проінформовано присутніх про перелік затверджених пробаційних програм (для повнолітніх та неповнолітніх) із зазначенням змісту заходів та оцінкою результатів.