Правила святкування Нового року 2021 та Різдва Христового
Незабаром народ України святкуватиме Новий 2021 рік та Різдво Христове. Не залишаться осторонь і жителі нашого міста та району. Святкування, як завжди, супроводжується встановленням майже в кожній оселі та на підприємствах новорічних ялинок, з використанням різного роду феєрверків, інших світлових та іскрових засобів.
За часту при порушенні правил пожежної та техногенної безпеки, саме під час проведення цих свят виникають пожежі. Тому необхідно засвоїти основні положення:
- Якщо в святі беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, які не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з горючим перекриттям.
- Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності в забезпеченості необхідною кількістю вогнегасників, справності засобів зв'язку.
- В приміщенні, де проводилися новорічні заходи, слід обов'язково організувати чергування відповідних осіб.
- Ялинка повинна встановлюватись на стійкій основі.
- Якщо в приміщенні немає електричного освітлення, під час можливого відключення, слід святкування проводити тільки протягом світлового дня.
- Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації.
- У разі використання електричної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вольт, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Ват, електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана тільки за допомогою штепсельних з'єднань.
- При виявлені несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.
Не дозволяється:
- заповнення приміщення людьми понад установлену норму;
- зменшення ширини проходів між рядами;
- розміщення в проходах додаткових крісел, стільців тощо;
- повне вимикання під час заходів світла;
- застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення до програми номерів із використанням вогневих ефектів і палінням;
- також не дозволяється прикрашати ялинку горючими іграшками, а також марлею та ватою;
- застосовувати для ілюмінації ялинки свічки;
- одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів.
Отже, як видно, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних затрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов'язаних з пожежею.
Головний інспектор Борзнянського РС
УДСНС України у Чернігівській області Олександр ФІЛОНЕНКО