Упродовж червня на водоймах країни загинула 201 людина!
Упродовж першого літнього місяця на водоймах країни загинула 201 людина, із них 35 дітей. Хоча цей показник і не перевищує минулорічну червневу статистику, проте, цифри все-рівно лякають. Але, на жаль, ця смертельна статистика не зупиняє тих, хто нехтує застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
Так, в Івано-Франківській області 30 червня о 09:55 рятувальники знайшли тіло чоловіка, який днями потонув, рятуючи дітей. Протягом кількох днів надзвичайники проводили роботи з пошуку чоловіка, який зник у воді, врятувавши своїх трьох доньок — він занурився щоб виштовхнути їх на поверхню. Першого ж дня було залучено 7 одиниць техніки, з них 2 плавзасоби, 22 чоловіки особового складу та проведено обстеження акваторії дна та русла річки Дністер. Впродовж наступних двох днів до проведення робіт було залучено 14 чоловік особового складу, 2 одиниці техніки та 3 плавзасоби. Загалом було обстежено дно річки на площі 6500 м.кв., обстежено русло річки за допомогою ехолоту, пристрою «Кошка» та квадрокоптера.
У Черкасах 30 червня до Центру управління в надзвичайних ситуаціях надійшло повідомлення про те, що на річці Дніпро, в районі розважального комплексу «Бочка», виявлено тіло людини. На місце події прибули фахівці відділення пошукових водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення, які доставили тіло загиблого до берега та передали працівникам поліції.
29 червня на Сумщині надзвичайники за допомогою надувного човна вилучили тіло людини з р. Вир в м. Білопілля. Загиблим виявився чоловік 1975 р. н. Обставини надзвичайної події з’ясовували правоохоронці.
Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонула 533 людей, з яких 54 дитини. При цьому врятовано 247 людей, у тому числі 42 дитини.
Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:
- пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С;
- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.
Ніжинське районне управління
ГУ ДСНС України у Чернігівській області