Самоврядування завжди було і лишається інститутом народної влади, який гуртує громадян, незалежно від їх поглядів та уподобань, у єдину громаду, відіграючи важливу роль у суспільному житті, як невід’ємна частина державного устрою. Через врядування люди мають право обирати і бути обраними, а головне - брати участь у вирішенні питань місцевого життя та відстоюванні своїх інтересів.

Україна першою серед країн колишнього Радянського Союзу і, мабуть, Європи, з підписанням Указу Глави держави від 25 листопада 2000 року «Про День місцевого самоврядування», всенародно визнала свою шану та повагу до місцевого самоврядування, і ту важливу роль, яку воно відіграє у процесах державотворення.

Цим документом, датою відзначення свята, було визначено день прийняття Закону Української РСР «Про місцеві ради народних депутатів та органи місцевого самоврядування», який вийшов у світ 7 грудня 1990 року і став на теренах колишнього Союзу найпершим законодавчим актом, що регламентував діяльність органів місцевого самоврядування, як окремої гілки влади. Головне, що Закон наділив територіальні громади правом безпосередньої участі в управлінні місцевими справами, і в цьому його заслуга, як символу професійного свята органів представницької влади нашої держави. Тому дата його прийняття сповна логічно проголошена професійним святом депутатів і працівників органів місцевого самоврядування.

Повноваження місцевого самоврядування в нашій громаді виконують 22 народних обранців депутатів сільської ради, 26 посадових осіб виконавчого комітету, шість старост, депутати районної та обласної ради, депутат Верховної ради по виборчому округу № 208 - Анатолій Гунько. Громадські активісти, які на ділі доводять, що, незважаючи на суттєві суперечності чинного законодавства, відсутність достатнього фінансування, публічна влада має великі можливості. Сьогодні хочу відзначити високу громадську активність практично всіх депутатів нашої сільської ради. Всі сесії сільської ради і чергові, і позачергові, відбулись, за що, я вдячний депутатам. Всі проекти рішень, які були запропоновані на розгляд сесії сільської ради були підтримані. Якщо і виникали зауваження, то ми з вами завжди знаходили спільну точку зору. Я сподіваюсь і на подальшу співпрацю та взаєморозуміння. Нелегка депутатська ноша, але почесна і відповідальна, і кожен депутат її несе з гідністю. Крім основної депутатської роботи, участі у роботі сесій сільської ради, депутати сільської ради беруть активну участь у житті своїх населених пунктів, допомагають словом і ділом. А це і допомога у ремонті пам’ятника, і вирубка придорожньої порослі, установлення зупинки, фінансова допомога багатодітним сім’ям, закупівля паливно-мастильних матеріалів і заготівля дров для закладів соціальної сфери, встановлення воріт на футбольному полі, надання послуг власного трактора, вивезення сміття, солодкі подарунки для дітлахів, участь у обласних змаганнях серед депутатів (серед міських і районних рад була лише одна єдина сільська команда Комарівської ТГ) і спортивних змаганнях місцевого значення. І це тільки маленька частина тієї роботи, що була зроблена нашими депутатами за рік, що минув. Всі депутати заслуговують на похвалу. Хочу відмітити найактивніших, а це: Юрій Михалько і Галина Ридзель, Святослав Савченко і Ігор Блоха, Анатолій Кулик і Роман Головань, Ольга Євченко і Володимир Петренко, Тетяна Глушко та Юрій Мірошниченко.

Повертаючись до повсякденної діяльності сільської ради, хочу зазначити, що ще на початку скликання ми визначили основні пріоритети своєї діяльності. В першу чергу це - затвердження і координація виконання Програми соціально-економічного розвитку сільського бюджету, цільових програм, організація і контроль виконання прийнятих радою рішень, ефективне управління об’єктами комунального майна та інші важливі питання. Всі вони постійно розглядаються на пленарних засіданнях ради та на засіданнях постійних комісій. Від ефективної діяльності яких, залежить конструктивність роботи самої ради. Тому хочу відзначити активну і продуктивну роботу голів постійних комісій, по-перше Оніщука Степана Івановича – голови комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунальної власності, якою проведено багато засідань і розглянуто велику кількість питань. До того ж не просто формально розглянуто, а вивчено, обговорено і внесено конструктивні пропозиції раді. Плідно працювали також інші постійні комісії. Щира подяка головам комісій - Віталію Курінському, Анатолію Павелку та Юрію Михальку.

На добрі слова заслуговують також депутати сільської ради, які завжди переймаються проблемами своїх виборців, конструктивно працюють на сесіях ради і організовують роботу її органів. Своєю виваженою позицією, мудрістю і витримкою допомагають прийняти ті рішення, які йдуть тільки на користь людям, які обрали нас до цих органів, зокрема Оніщук Степан Іванович, Пирковський Микола Федорович, Стриженко Віктор Андрійович та багато інших.

Не можна сьогодні не згадати і не подякувати депутатам обласної і Верховної ради - Валерію Колоші та Анатолію Гуньку, які завжди тримають руку на пульсі життя Комарівської територіальної громади, допомагають і словом, і ділом, перспективними порадами з досвіду.

 

Прикро, що, на сьогодні, на бюджети громад перекладаються все більш функцій, які були в державі, майже не збільшуючи при цьому відсоток надходень, який залишається у громаді. Левова частка бюджету іде на зарплати бюджетним установам, на оплату за енергоносії та організацію харчування закладів дошкільної та загальної середньої освіти, відділення стаціонарного догляду Центру надання соціальних послуг, взагалі, на всі захищені статті видатків. Але, не зважаючи на це, населені пункти старостинських округів успішно працюють і показують позитивні приклади соціального розвитку. І, безперечно, в першу чергу, у даному випадку, є заслуга керівника старостату його особистий авторитет та ініціатива. Люди ж недарма кажуть, що головний господар в селі це - староста. І це так, адже староста села чи декількох сіл є головною посадовою особою, і дбає про благополуччя та добробут своїх односельчан, першим приходить на допомогу громадянам у вирішенні їх нагальних питань.


Прикладом креативного керівника  є Степанівський сільський староста Світлана Жадік, яка уже друге скликання обіймає цю посаду, спочатку як сільський голова, а тепер як староста,  і давно зарекомендувала себе як умілий керівник, неперевершений організатор корисних для людей справ. Слід назвати й Василя Залозного, і Любов Демченко, Наталію Кушніренко, і Лідію Одарич,   які дбають про чистоту і благоустрій населених пунктів, вирішення соціальних питань своїх односельчан, думають про майбутнє. І тому при всіх складнощах вирішують нагальні питання своїх територій. Хотів би відзначити і молодого керівника Берестовецького старостату Катерину Пирковську, яка ще всього рік обіймає цю посаду, але вже одержала схвалення від односельців за проведені роботи по впорядкуванню території та налагодженню благоустрою села.

Постійно з року в рік старости організовують свої трудові, творчі, спортивні колективи і сільську молодь, а також   самі є активними учасниками  різноманітних заходів. А це і концерти, і дні села, і спортивні змагання і т.д..  Значиму роль в роботі сільської ради ради відіграє її виконавчий апарат. Протягом звітного періоду його силами забезпечено якісну підготовку та проведення багатьох заходів. Хочу відмітити таких працівників Геннадія Горду, Тетяну Сторожук, Оксану Вороніну, Юрія Денисенка, Ларису Кононенко, Євгенія Динника, Аллу Лозицьку,  Святослава Савченка, Ніну Пісню та інших.


Слова вдячності хочу висловити ветеранам органів місцевого самоврядування громади, які немало сил та здоров'я віддали розвитку місцевого самоврядування, працювали над розбудовою сіл громади, обслуговували жителів своїх населених пунктів, щедро ділилися досвідом   з нами молодшими колегами. 


      Тож, шановні присутні, свято місцевого самоврядування це свято представників усіх людських професій. Це свято усіх жителів громади. Бо, сьогодні, ми говоримо і про бухгалтера, і про учителя, і про медика, і про фермера, і про будівельника, і про підприємця, і про людей, які вже на заслуженому відпочинку, і навіть про тих, які тимчасово не працюють. Тобто, всі ці люди можуть брати участь у житті громади і у місцевому самоврядуванні, як посадові особи, як депутати, як громадські діячі.Тож вітаю, депутатський корпус, членів виконавчого комітету, посадовців ради,
громадські об’єднання з Днем місцевого самоврядування. У демократичному суспільстві саме органи місцевого
самоврядування покликані створювати умови для реалізації суспільних та приватних інтересів, сприяти
розв’язанню життєво важливих проблем не тільки місцевого, а й державного значення, налагоджувати
зв’язки між громадянами та їх об’єднаннями , сприяти реальній участі людей в управлінських процесах.


За високий професіоналізм, вагомий внесок у розбудову органів місцевого самоврядування НАГОРОДЖУЮ:
- Грамотою обласної державної адміністрації - начальника відділу соціального захисту та охорони здоров'я ЮРІЯ ДЕНИСЕНКА;
- Грамотою Ніжинської державної адміністрації:
 - головного спеціаліста відділу ВОКСМС - СВЯТОСЛАВА САВЧЕНКА;
- провідного бібліотекаря Воловицької бібліотеки-філії ГАЛИНУ РИДЗЕЛЬ;
- Грамотою Комарівської сільської ради:
- начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності, головного бухгалтера - ЛАРИСУ КОНОНЕНКО;
- старосту Прохорського старостинського округу ЛЮБОВ ДЕМЧЕНКО;
- представника ГО "Агенція незалежних журналістів" ГЕННАДІЯ СУХАРЕВСЬКОГО;
- депутата обласної ради ВАЛЕРІЯ КОЛОШУ.
Також в ім'я Незалежності України оголошено подяку Чернігівської обласної ради головному спеціалісту з юридичного забезпечення ГЕННАДІЮ ГОРДІ.


Усім причетним до цього свята, хочеться подякувати за не легку, але вагому і  благородну  працю
та побажати міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди, добра, наснаги в роботі, в ім'я розбудови Комарівської громади та процвітання  Української держави.
Нехай щира людська вдячність та повага будуть вашою нагородою за нелегку працю, а любов та підтримка ближніх зігрівають ваші серця серед щоденних турбот.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису??????