З 1 січня 2022 року значно розширилось коло суб’єктів господарювання, які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО). Це обумовлено тим, що 1 січня 2022 року закінчився перехідний період (п. 61 підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України) і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп стало обов’язковим.

При цьому, відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Нагадуємо, що з 1 серпня 2020 року поряд з класичними касовими апаратами є можливість застосовувати програмні РРО.

ПРРО має чимало переваг перед класичними, а саме: вільний вибір для суб’єкта господарювання;  відсутність посередників (еквайєра, ЦСО); відсутність експертизи для комерційних ПРРО;  пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android;  реєстрація в режимі онлайн в органі, що контролює; виключно електронний документообіг;  безоплатність програмного забезпечення (програмне рішення ДПС). У разі застосування програмного РРО робота з готівкою ведеться на смартфоні, планшеті або комп’ютері; не потрібно платити за його обслуговування.

          Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

         Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області