В Чернігівській області комендантська година триває з 18.00 до 06.00 години.

Під час комендантської години  транспорт не рухається, а пересуватися населеним пунктом можуть тільки робітники підприємств з забезпечення життєдіяльності села. Це працівники органів місцевого самоврядування чи військово-цивільних адміністрацій, транспортних або комунальних підприємств. Адміністрація видає на кожного спеціальну перепустку, також за перепустками можуть їздити службові автомобілі цих підприємств.

Заходи вводяться задля безпеки громадян та це допоможе  розрізнити диверсантів.

Порушників комендантської години може зупинити комендантський патруль, який має право перевірити документи і з'ясувати, чи може людина перебувати на вулиці в цей час, або дізнатися, з якої причини вона порушила комендантський час. Хто входить до патрулів, вирішує місцева влада.

Також, в темну пору доби влада просить не забувати про світломаскувальний режим (зашторені вікна, відключення вуличного освітлення, за можливості – мінімальне освітлення всередині будинків).