Фото без описуФото без опису05 квітня 2023 року в Комарівській сільській раді для відповідальних за протипожежну безпеку в організаціях та установах Комарівської громади МНСники Ніжинського району спільно із Саєнко Єлизаветою керівником Ніжинського Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ)  провели семінар-навчання з тем: "Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами" та "Правила надання першої допомоги потерпілим". Інформацію про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів донесли до слухачів заступник начальника Ніжинського районного управління МНС України Назарій БОБОШКО та начальник відділу організацій цивільного захисту Андрій ДУДКЕВИЧ. Слухачі також дізналися про сучасні види вибухових пристроїв, їх радіус дії, територію ураження, характерні особливості, правила поводження з ними. Ще було наголошено, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці – сапери, допущені до цього виду робіт. Бесіда щодо поводження з невідомими предметами й пристроями завершилась важливою інформацією про вибухонебезпечні предмети та правила поведінки, у разі їх виявлення. МНСники розповіли, що при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат потрібно негайно викликати фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Особливої уваги заслуговують діти та підлітки, бо їхня природна цікавість спонукає до небезпечних експериментів: вони підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому надзвичайно важливим було пояснення наслідків подібних дій, навчання правил поведінки у таких ситуаціях.
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

– наближатися до предмета;

– пересувати його або брати до рук;

– розряджати, кидати, вдаряти по ньому;

– розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;

– приносити предмет додому, у табір, до школи.

Необхідно негайно повідомити 101.

У ході проведених навчань учасники семінару здобули практичні навички надання першої допомоги потерпілим під час отриманих травм.

Будьте обачливі та обережні!