Саме стільки мешканців області стали переможцями на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу за час дії програми (з липня 2022 року). В результаті її реалізації ними передбачається створення 264 нових робочих місць. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала понад 27 млн грн.

Відтак в області з’являються заклади харчування, кав’ярні, пекарні, салони краси, швейні цехи, автомайстерні, дитячі студії тощо. Реалізуються бізнес-ідеї щодо виробництва бетону, паливних пелет, металевих печей-буржуйок та навіть дзеркал, а також рослинної олії, консервів та напівфабрикатів. Розширюється і сфера послуг, серед яких послуги з деревообробки, кейтерингові, будівельні та бухгалтерські.

 

У нинішньому році передбачено 20 хвиль подачі заяв для участі у програмі «Власна справа», по 4-х з них вже визначено переможців. Ними стали 34 мешканці області, які зобовязалися створити 87 нових робочих місць. Серед бізнес-ідей, які будуть реалізовуватися в області – створення курячої екоферми, сервісного центру, СТО, фітнес-клубу, грумінг-салону, надання послуг клінінгової компанії, послуг з утеплення будинків, ландшафтного дизайну та обрізки дерев, медичних послуг тощо.

 

Нагадаємо: програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»  передбачає надання  фінансової підтримки від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць.

Грантові кошти можна витрачати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, лізингу та комерційної концесії. Повернення коштів відбувається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Процедура отримання мікрогранту максимально проста. Для цього потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu , діждатись позитивної оцінки ділової репутації «Ощадбанком», пройти  онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.