Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує платникам податків, щовідповідно до вимог Податкового кодексу України, обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій з 01 січня 2022 року є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції незалежновід виду діяльності та обсягу доходів за винятком фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку 1-ї групи.

Фахівці управління податкового аудиту звертають увагу на зміни, що внесені Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності  01 серпня 2023 року,  внесені зміни до Закону України від 06.07.1995№265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), зокрема, в частині застосування відповідальності за порушення вимог Закону № 265.

Змінами передбачено:

- суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону №265, вчинені у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;

- з 01 жовтня 2023 року застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО відновлюється. З цієї дати суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності  за порушення вимог Закону №265 (крім порушень порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів),  вчинені при продажу товарів/надані послуг на:

тимчасово окупованих територіях - по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

територіях активних бойових дій - по дату завершення бойових дій;

територіях можливих бойових дій - по дату припинення можливості бойових дій.

Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Окрім цього, встановлено зменшений розмір штрафних (фінансових) санкцій дляфізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку, не зареєстрованих платниками ПДВ, які здійснюють продаж товарів (крім підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або надають послуги за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупкиабо проведення розрахункової операції без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб'єкта господарювання, що застосовуються до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01 серпня 2025 року у розмірах 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50%  за кожне наступне порушення, - було 100% та 150% відповідно.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області