В жовтні стає традицією влаштовувати в Україні свято гарбуза. Цар овочів з'являється не тільки на прилавках осінніх базарів. Гарбуз - це ліки, смачна їжа, посуд, іграшки, музичний інструмент, елемент народних обрядів. Батьківщиною гарбуза вважається Мексика - там його вживали ще 8 тисяч років тому, а в Європу він потрапив вже після відкриття Америки. Різновидів цієї невибагливої рослини існує близько 800, а лише 200 їстівні. Гарбуз був важливим елементом українського обряду сватання. Гарбуз багатий на клітковину, мідь фосфор, залізо, цинк. Гарбуз - бажаний об'єкт у мистецтві, відтворений в кераміці, живописі, порцеляні, сріблі та ін. Його залюбки пишуть різні художники світу у своїх картинах, а українці навіть присвятили йому пісню: "Ходить гарбуз по городу".
Я гарбуз, я радість ваша,
бо насіннячко смачне!
А яка із мене каша!
Словом, люблять всі мене!

Працівники БК та бібліотек Комарівської ТГ до  Дня гарбуза провели цикл заходів з теми "Гостини у гарбузової родини".Фото без описуФото без описуФото без опису