Рада територіальних громад Чернігівської області
Тематична панель, присвячена платформі «Зроблено в Україні» та інструментам для підтримки та розвитку бізнесу чи не найбільше зацікавила учасників недавнього засідання Ради територіальних громад області.
Серед презентованих тут представникам громад можливостей — гранти від міжнародних партнерів, урядовий проєкт «єРобота», програма «Доступні кредити 5-7-9%», низка напрямів для аграрних виробників: компенсації вартості послуг з розмінування, частини вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва, часткове гарантування кредитів та інше.
Проєкт «єРобота», у свою чергу, включає низку напрямів: гранти на власну справу (зокрема для ветеранів та їхніх родин), створення і розвиток переробних підприємств, теплиць, садів.
«Підтримка бізнесу має бути пріоритетом нашої роботи. Те, що держава зараз виділяє кошти і паралельно це роблять міжнародні партнери, саме для підтримки місцевого бізнесу—дуже великий плюс. Бізнес генерує робочі місця, дає фундамент, завдяки якому у наших громадах залишаються, а не виїжджають люди, наповнює наші бюджети, тому треба наводити всі мости. Після нашої перемоги якраз бізнес і стане тим фундаментом, на основі якого буде розбудовуватись нова європейська Україна», — прокоментував обговорене на панелі секретар Менської міської ради Юрій Стальніченко.
Чимало з урядових інструментів підтримки бізнесу передбачають додаткові пільги для представників з деокупованих територій.
Учасники панелі ознайомились з роботою регіонального офісу «Зроблено в Україні», який запрацював у Чернігові на базі обласного центру зайнятості у квітні цього року.
Тут зацікавлені у створенні власного бізнесу можуть отримати детальні консультації щодо участі у державних програмах підтримки, механізмів подання заявок та іншу методичну допомогу.
Вже скоро офіси платформи відкриються також у Ніжині і Прилуках, анонсувала директорка обласного центру зайнятості Людмила Ключник.
З підготовкою бізнес-планів та оформленням необхідних документів потенційним бізнесменам допомагає Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області.
Як державні гранти на розвиток власної справи працюють на практиці — учасники панелі вивчали на одній із станцій техобслуговування у Чернігові, що належить родині підприємців Олені, Павлу та Роману Прокопенкам.
Під час активних бойових дій у місті ця СТО була значно пошкоджена в результаті артилерійського обстрілу. Кожен з підприємців зміг отримати мікрогрант на розвиток власної справи за проєктом «єРобота» Завдяки отриманим коштам їм вдалося завершити відновлення станції, придбати обладнання для розширення бізнесу, зокрема для масштабування токарно- реставраційного цеху, — а також створити 6 робочих місць.
Крім того, як розповіла Олена Прокопенко, вона скористалася обласною програмою компенсації частини витрат на оцінку збитків, завданих внаслідок агресії рф.
«Відвідали прекрасну станцію, яка скористалася і обласною програмою, і державною для відбудови після того, як їхні потужності були розбиті російською навалою. Побачив на практиці, як люди цим скористалися, і у нас в громаді будемо доносити охочим, як отримати таку підтримку», — зазначив Комарівський сільський голова Віктор Бондаренко.
Детальніше — на вебсайті ОВА 👇