Обговорили актуальні питання
Сьогодні, 02 грудня, начальник Ніжинської районної військової адміністрації Григорій Ковтун провів координаційну міжвідомчу нараду з керівниками територіальних громад району, представниками РТЦК та СП, районного управління поліції та міжрайонного відділу СБУ.
До засідання долучилися керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Комарівську ТГ представляла заступник сільського голови Тетяна Курінська.
Передусім, йшлося про зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76. Так, з 01 грудня 2024 року бронювання військовозобов’язаних буде здійснюватися лише в електронній формі засобами Порталу Дія, а відстрочки, надані до 01 грудня 2024 року за рішенням Мінекономіки, та відстрочки, які були надані через Портал Дія до вказаної дати, продовжують діяти ще протягом 3 місяців – до 28 лютого 2025 року (але в межах строку, на який вони надавалися). Критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року. Серед основних критеріїв, що підтверджують такий статус – відсутність у підприємства заборгованості зі сплати ЄСВ та податків до всіх рівнів бюджетів, важливе значення підприємства для економічного розвитку громади й забезпечення її потреб та нарахована середня зарплата за останній календарний квартал не менше 2,5 мінімальних зарплат (20,0 тис. грн на 01 грудня 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20,0 тис. грн в кожному місяці останнього звітного періоду (квартал).
Розглянули на нараді і питання ефективного використання коштів та формування бюджетів на 2025 рік.
«Ваші бюджети на 2025 рік повинні бути збалансованими та враховувати положення та показники держбюджету. Ми не повинні забувати, що війна триває і важливо будувати витрати так, аби вони наближали перемогу. Розраховую, що мене почули всі керівники громад», – звернувся до присутніх очільник району.
Також під час наради йшлося про безпекову складову. Робота триває в декількох напрямках: посилення фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури та облаштування споруд цивільного захисту.
«Головне завдання таких нарад – оперативно та ефективно вирішувати ті питання, що виникають в громадах. Під час воєнного стану ми повинні діяти чітко та результативно. Від наших дій залежить безпекова ситуація в районі. Кожен присутній має розуміти свою відповідальність», – резюмував Григорій Ковтун.