Участь у дводенному тренінгу
Сільський голова Віктор Бондаренко брав участь в дводенному тренінгу з теми «Впровадження в Україні екологічної та енергетичної політик ЄС у Чернігові.
Це вже другий захід проєкту «Підвищення рівня спроможності територіальних громад Чернігівської області до роботи з локальними партнерами країн Європейського Союзу в рамках доступних для України як країни-кандидата фінансових інструментів» для представників територіальних громад, який проводиться Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації за підтримки фонду Ганнса Зайделя (Баварія, Німеччина).
Спікерами події, які поділилися зі слухачами своєю експертною думкою, стали нішеві фахівці Сергій Кошарук – радник-консультант з енергоефективності, екології та розвитку громад асоціації «Енергоефективні міста України» (м. Львів) та Галина Журавська – експертка з муніципального енергоменеджменту та сталого енергетичного розвитку і клімату, Українська некомерційна енергетична агенція (м.Луцьк).
На відкриття заходу завітала перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.
Керівниця акцентувала увагу на тому, що переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу вимагає серйозної роботи з реформування усіх секторів, включно з політиками у сферах екології та довкілля.
-Охорона навколишнього природнього середовища й подолання викликів та загроз у сфері довкілля на фоні повоєнного відновлення і розвитку є однією з важливих задач, яка стоїть перед державою. Екологічні наслідки російської війни жахливі, тож наша мета вже сьогодні – комплексний аналіз існуючих проблем, детальне вивчення пріоритетів й розробка єдиної методики задля подолання енергетичних та кліматичних викликів, – зазначила виступаюча.
Навчальною програмою семінару було передбачено поглиблення знань про законодавство ЄС і України, розуміння основ розробки енергетичних стратегій й посилення обізнаності щодо шляхів підготовки громади до енергетичних та кліматичних викликів.
Під час заходу учасники дізнавалися про те, як громадам підготуватися до перебоїв в енергопостачанні, говорили про адаптацію до кліматичних змін й підготовку до екстремальних погодних умов, а також ознайомилися із питанням тарифної політики як засобом протистояти загрозам енергетичної бідності населення.
Серед іншого було приділено окрему увагу розробці стратегічного планування антикризових заходів для забезпечення стабільності та залучення фінансування енергетичних і кліматичних проєктів.