Встановлення мінімальних цін

Встановлення мінімальних цін

🇺🇦 В Україні незабаром запрацює механізм мінімальних цін на експорт 15 видів агропродукції. Серед них пшениця, кукурудза, соя, ріпак та соняшник.

Як отримати засоби реабілітації?

Як отримати засоби реабілітації?

Для того, щоб отримати ТЗР безкоштовно на нашому підприємстві потрібно: Крок 1. Ви подаєте заяву про забезпечення ТЗР з повним пакетом документів (паспорт або свідоцтво про народження (для дітей); ідентифікаційний код; висновок МСЕК (ЛКК); індивідуальна програма реабілітації.): - до ЦНАП (центр надання адміністративних послуг); - або до ОСЗН (орган соціального захисту населення); - або через електронний кабінет особи з інвалідністю (далі – електронний кабінет). Нагадуємо, що учасники бойових дій, а також мирні громадяни, які проживали безпосередньо в районах у період проведення воєнних дій забезпечуються засобами реабілітації на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій державних і комунальних закладів охорони здоров’я (ЛКК) чи рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) незалежно від встановлення їм інвалідності. Крок 2. Вас мають обов’язково ознайомити в ОСЗН/ЦНАП, а в електронному кабінеті особисто: - з каталогом ТЗР; - механізмом забезпечення ТЗР та отримання компенсації; - інформацією щодо сумісності ТЗР; - інформацією щодо роботи електронного кабінету.  Крок 3. Ви отримуєте від ФСЗІ (Фонд соціального захисту людей з інвалідністю) повідомлення про прийняте рішення та сформоване електронне направлення через ЦНАП, засоби телекомунікаційного зв’язку або через електронний кабінет особи, або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг про необхідність подання відсутніх документів. Крок 4. Ви звертаєтесь до нашого підприємства «ВАШЕ ЗДОРОВ'Я ТРЕЙДИНГ» із заявою про намір забезпечення особисто або через електронний кабінет. До заяви також потрібно надати копію паспорту. Крок 5. Ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення до підприємства, у разі бажання.  Крок 6. На підприємстві «ВАШЕ ЗДОРОВ'Я ТРЕЙДИНГ» Вам підбирають ТЗР та формують замовлення для індивідуального засобу реабілітації/анкету для серійного засобу реабілітації. Ви перевіряєте та підписуєте замовлення/анкету. Крок 7. Ви підписуєте замовлення/анкету (повторно) та акт приймання-передачі робіт після примірки готового індивідуального засобу реабілітації, якщо він Вам підійшов. Крок 8. Ви отримуєте ТЗР, та інструкцію з використання щодо його експлуатації та талон на гарантійний ремонт. Отримати додаткову інформацію можна за телефонами:  0800 755 065 (безкоштовно)  067 827 96 96  050 827 96 96

Чернігівці вирушили до ГНЄЗНО - навчатися

Чернігівці вирушили до ГНЄЗНО - навчатися

Представники вісімнадцяти територіальних громад з усіх п`яти районів Чернігівської області вирушили до Великопольського воєводства Польща за програмою Study Tour tо Poland, що реалізується фондом «Лідери перемін». У складі делегації - сільський голова Віктор Бондаренко. Представники громад Чернігівщини  вивчатимуть роботу польських гмін із залучення коштів для розвитку території за допомогою проєктної діяльності. Тому головним критерієм добору до участі в навчальному візиті став попередній досвід розробки та реалізації проєктів у себе в громадах. А повчитися у поляків є чому – вони здобувають близько 92% коштів, що виділяється зі структурних фондів ЄС у межах національних квот для місцевого та регіонального розвитку. Вже за кілька місяців Україна як країна-кандидат до ЄС отримає доступ до передвстуних фондів, що діють на тих самих засадах. І це неабиякий виклик, що вимагає  професійного підходу.  В програмі перебування самоврядовців з Чернігівщини – ознайомлення з низкою проєктів, що вже реалізовані, їх результати й надалі працюють на гміни, а саме: е-адміністрація та міська рада людей похилого віку в Гнєзно; сучасний освітній центр для дітей, молоді та дорослих, спрямований на заняття з програмування, робототехніки, автоматики, мультимедії; новітні засоби комунікації та співробітництва з мешканцями; гурток сільських домогосподарств; добровільна пожежна дружина; організація притулку для тварин; Центр місцевих ініціатив, Інтерактивний центр історії Тумського острову Ворота Познані.  Значна частина візиту присвячуватиметься досвіду налагодження міжмуніципального співробітництва. Тому українці ознайомляться з успішними практиками низки асоціацій гмін як прикладами місцевої активності: «Надварцянська Унія», Союз гмін Слупецького регіону, Асоціація гмін та повітів Великопольщини, Великопольський центр навчання та студій місцевого самоврядування. Останній, фактично, є так само асоціацією органів місцевого самоврядування, до того ж – найбільшою та найстарішою в Польщі.  Також передбачено вшанування відвідання місць поховань та вшанування пам`яті: Михайла Тишкевича, дипломата Української Народної Республіки, цвинтаря в Стшалкові, де поховані військові УНР (доба українських визвольних змагань 1917–1921 рр.).  Навчальний візит ініційований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації та мав відбутися ще в 2022 р. Але тоді на заваді став початок збройний напад рф та початок війни за незалежність України. Очікується, що за результатами навчального візиту учасники зможуть: формулювати та створювати розвиткові проєкти, збільшити число проєктів із значною «м`якою» складовою, збільшити кількість інновацій у своїх проєктах, розширити сфери їх застосування, розробляти проєкти міжмуніципального співробітництва (в т.ч. – між своїми громадами). Навчальний візит здійснюється в рамках Програми Study Tour to Poland, що реалізується Фондом «Лідери змін» (Fundacja Liderzy Przemian) та фінансується з коштів Польсько-Американського фонду свободи.

В Комарівській ТГ - нова прийомна сім'я

В Комарівській ТГ - нова прийомна сім'я

Найголовніше у світі – це родина. Обов’язок дорослих - зробити все можливе, щоб кожна дитина зростала в сім’ї, в турботі та любові. Саме на це спрямована діяльність органу опіки та піклування Ніжинської районної державної адміністрації. Сьогодні 05 липня 2024 року  головою районної державної адміністрації Григорієм КОВТУНОМ було підписано розпорядження про створення нової прийомної сім’ї та укладено договір з прийомними батьками з Комарівської сільської ради про влаштування дітей на виховання та спільне проживання. Прийомні батьки,  маючи двох власних дітей,  вирішили створити на базі їх родини прийомну сім’ю та прихистити дітей, які залишилися без батьківського піклування. Пройшовши всі необхідні кроки, вони познайомилися та встановили контакт з двома рідними братами (4 роки і 10 років), які перебували у закладах інституційного догляду. Діти відразу пішли на контакт та виявили бажання проживати в родині. Під час зустрічі Григорій КОВТУН зазначив, що держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює необхідні умови для розвитку прийомних сімей, надаючи їм матеріальну та соціальну підтримку. Створення прийомної сім’ї є благородним та самовідданим кроком, який заслуговує на безмежну вдячність. Бажаємо, здоров’я і терпіння прийомним батькам, дітям - безлічі яскравих моментів у житті, а Україні – миру і Перемоги!                                За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Привітали працівників поліції

Привітали працівників поліції

👮 4 липня, відзначаємо День національної поліції України - свято, яке вшановує тих, хто щодня стоїть на варті нашого спокою та безпеки. 

У Комарівській громаді запрацювала перша родина патронатного вихователя

У Комарівській громаді запрацювала перша родина патронатного вихователя

☝️С лужбу у справах дітей Комарівської сільської ради Ніжинського району відвідали співробітники Представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області.

"Кишка пшоняна" - елемент  нематеріально-культурної спадщини

"Кишка пшоняна" - елемент нематеріально-культурної спадщини

4 липня 2024 року відбулося засідання Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації. Голова Експертної ради - директорка Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації – Людмила ЗАМАЙ  виступила з вступним словом та провела Експертну раду. Були присутні 13 членів Експертної ради з питань нематеріальної культури спадщини. На засіданні розглядалися  4 елементи НКС. Елемент «Український борщ» (тутешній), Чернігівська область, Прилуцький район, Малодівицька ТГ: с. Мала Дівиця, с. Товкачівка, с. Обичів, с. Велика Дівиця,  с. Петрівка, с. Дмитрівка - доповідач директор КЗ «Центр культури та дозвілля» Малодівицької селищної ради - Оніщенко Світлана Миколаївна; Елемент «Кишка пшоняна», Чернігівська область, Ніжинський район, Комарівська ТГ, с. Степанівка,  с. Воловиця - доповідач завідуюча Воловицьким клубом  - Май Зоя Миколаївна; Елемент страва «Кваша» (ласощі), Чернігівська область, Прилуцький район, Сухополов’янська ТГ, с. Ряшки - доповідач художній керівник Ряшківського Будинку культури КЗЦКД Сухополов’янської сільської ради, носій елемента НКС - Вовнянко Надія Олександрівна; Елемент «Вишивані  рушники Ріпкинщини», Чернігівська область, Чернігівський район, Ріпкинська ТГ - доповідач завідуюча Ріпкинським історико-краєзнавчим музеєм - Захарова-Заборовська Оксана Володимирівна. На підставі розгляду облікових карт елементів НКС «Український борщ» (тутешній), «Кишка пшоняна» та страва «Кваша» (ласощі), допоміжних матеріалів до них та інформації носіїв елемента, Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини постановила елементи нематеріальної культурної спадщини «Український борщ» (тутешній), «Кишка пшоняна» та страва «Кваша» (ласощі) включити до Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Елемент «Вишивані  рушники Ріпкинщини» відправлено на доопрацювання.