З Днем Національної гвардії України!
Шановні воїни-гвардійці, доблесні захисники України!
Участь у тренінгу
Сільський голова Віктор Бондаренко ознайомився з основними аспектами і напрямками формування Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн Верхнього Дніпра та Десни) на тренінгу, який провели фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства при Міндовкіллі спільно з експертами програми ЄС «Навколишнє середовище – водні ресурси екологічні дані» (EU 4 Environment, water and Data). Тренінг відбувся 22 березня – у Міжнародний день води. Серед розглянутих питань – впровадження провідних європейських практик у сфері використання й охорони водних ресурсів, залучення фінансів у водний сектор, відновлення водності та природних морфологічних характеристик річок і водойм. Крім того, мова йшла про підготовку пропозицій та аналітичної інформації до програми заходів Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Дніпра. Що робити з безгосподарними гідротехнічними спорудами – учасників тренінгу поінформував директор Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Тарас Капуста. Варто зауважити, що щорічно екологічно незбалансована господарська виробничої сфери призводять до їх забруднення, обміління, висихання тощо. "Кожна громада обирає свої шляхи вирішення проблем у сфері водопостачання та санітарії, досягнення та підтрдіяльність, залучення значних водних ресурсів на потребимання доброго екологічного стану масивів поверхневих і підземних вод. Проте важливо, щоб місцеві екологічні потреби були інтегровані в законодавство та перетворені в дії для підтримання довкілля в прийнятному стані", – зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів ОВА Наталія Грудницька. Саме тому цілеспрямована і взаємоузгоджена робота профільних центральних органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування та водокористувачами є одним з ключових аспектів при підготовці ПУРБ. Як зауважив експерт Програми EU 4 Environment, water and Data Олексій Ярошевич, Плани управління річковими басейнами формуватимуться відповідно до Водного Кодексу України, постанови Уряду «Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном» та Водної Рамкової Директиви ЄС .
Як оформити пенсію за допомогою "Дія - підпису"
У сфері діяльності Пенсійного фонду України, незважаючи на війну, продовжується цифрова трансформація адміністративних процесів та інформаційна інтеграція. Черговим кроком на цьому шляху стала можливість оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису.
Переходимо на літній час
Зазвичай перехід на літній час в Україні відбувається в останню неділю березня. У 2023 році це зроблять у ніч з 25 на 26 березня.
Сільський голова Віктор Бондаренко бере участь у семінарі...
23-24 березня 2023 року сільський голова Віктор Бондаренко бере участь в семінарі "Плани відновлення територіальних громад деокуваних територій за умов високих ризиків" у рамках проєкту "Підтримка здатності територіальних громад Чернігівської області до роботи в умовах війни " за підтримки фонду ГАНСА ЗАЙДЕЛЯ.
Програма обміну ламп міняє логістику
В Україні триває започаткована Урядом України та Європейським Союзом всеукраїнська програма безкоштовного обміну ламп розжарювання на енергоощадливі LED-лампи. Станом на 22 березня 2023 року в усіх населених пунктах України сумарно доступно 11 млн ламп, які можуть забезпечити ощадним освітленням біля 2,2 млн домогосподарств.
Подбаймо разом, про благоустрій населених пунктів!
Чистота та краса навколо нас - в першу чергу залежить від кожного з нас. Прибрати за собою після відпочинку на природі, вивезти сміття у спеціально відведене місце, тримати у належному стані власне господарство та територію навколо нього, розуміти, що роблячи добру справу та долучаючись до заходів із благоустрою територій загального користування – ти робиш, в першу чергу, благородну справу для себе та оточуючих – елементарні речі, які під силу кожному жителю громади.
Проведено навчання керівників органів місцевого самоврядування з питань цивільного захисту
Сьогодні, 22 березня, у Ніжинській РВА відбулося навчання з питань цивільного захисту керівників органів місцевого самоврядування. Навчання проводили фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області. Викладачі Чернігівських територіальних курсів розповіли присутнім про види надзвичайних ситуацій, характерних для нашого регіону, державну політику у сфері цивільного захисту, основні характеристики заходів цивільного захисту, планування та організацію теоретичної та практичної підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, організацію протипожежного захисту та надання домедичної допомоги. За результатами навчання керівники органів місцевого самоврядування отримали посвідчення державного зразка.
Робоча нарада в Ніжинській РВА
22 березня 2023 року сільський голова Віктор БОНДАРЕНКО брав участь у робочій нараді, яка відбулася в Ніжинській РВА щодо актуальних питань, які турбують територіальні громади регіону. Провів нараду начальник Ніжинської районної військової адміністрації Григорій Ковтун. Під час наради заступник начальника Ніжинського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Олександр Ліпаков доповів присутнім про стан дотримання законності та правопорядку на території Ніжинського району. Про створення комендатури Ніжинського району, призначення комендантів населених пунктів та роботу військової служби правопорядку інформував присутніх начальник Ніжинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Якущенко. Підводячи підсумки наради, Григорій Ковтун наголосив на необхідності налагодження тісної співпраці між військовими, правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування з метою забезпечення дотримання законності та правопорядку на території населених пунктів району.
Поетична вітальня
Відродження, розквіт усього живого відбувається саме навесні. Весняне сонечко засвітило, пробиваються перші пагінці свіжої зелені…. Ранкова роса…. Краплини дощу на сонці, перше кохання. Все це викликає у нас захоплення і незвичні почуття. Так і поезія пробуджує людину, бо поезія – це життя, а воно розквітає весною, а для романтичних і обдарованих людей – це стимул для написання поетичних творів, саме тому 21 березня в Україні святкують Всесвітній день поезії.