Сьогодні вшановуємо одну із трьох головних національних святинь - Державний Прапор України. Під нашим прапором ми мусимо жити і працювати так, щоб нащадки пишалися перемогами та успіхами своїх батьків та дідів, щоб світ знав могутню, процвітаючу державу – Україну!

 З любов'ю до України, з повагою до минулого нашого народу, ми шануємо символ вільної, демократичної України, сильної й незалежної держави - синьо-жовтий стяг. Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні та соціальні права. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

   З історії…Свято було засновано в 2004 році президентом Леонідом Кучмою. Однак історія українського прапора почалася задовго до цього…

       Першим задокументованим використанням жовтого та синього кольорів був герб Львівської землі. А ось перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора було 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапору Української Народної Республіки.

           23 серпня 1991 року,  група народних депутатів урочисто внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради України. Цей прапор досі, як реліквія, зберігається під склом у музеї ВРУ. Верховна Рада України прийняла закон про Державний прапор України, яким національний прапор затверджувався в якості державного.

         У 2009 році президент Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій території держави.

         По всій Україні на честь Дня державного прапора зазвичай проходять урочисті заходи, концерти, виставки, круглі столи.

       Існує пояснення про те, що ж значать кольори звитягу. Все просто: блакитний говорить про чисте небо та мир на землі, а жовтий,- це достаток, пшеничне поле. Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку, хлібний  лан. Також слід зазначити, що це поєднання говорить про золоте сонце в космічному просторі. Крім того, трактувати поєднання кольорів можна також як і жіноче та чоловіче починання.

        Наші пращури, козаки, здавна використовували це чудове поєднання. З 17 ст. запорізьке військо йшло під блакитним полотнищем, на якому вимальовувалися зорі та хрести жовтим кольором. Надалі  ці кольори все частіше почали поєднуватися на одязі, в оформленні домівок українців.

       Прапор завжди ототожнювався з історією та державою, її народом, був і є символом державності. Сьогодні все більше українців поважають свої традиції. Особливо це стало помітно після воєнних конфліктів на території нашої держави, боротьби за територіальну цілісність та незалежність нашої держави. 

  В День державного прапора України з найщирішими вітаннями завітав голова Ніжинської районної військової адміністрації Григорій Ковтун.

   Вітаємо з Днем державного прапора України! Бажаємо всім українцям мирного неба, сімейного благополуччя, достатку та порозуміння у родинах, а нашій державі-процвітання!

  З повагою, сільський голова Віктор Бондаренко, виконавчий комітет та  депутати Комарівської сільської радиФото без опису