Обговорили актуальні питання

Обговорили актуальні питання

Сьогодні, 02 грудня, начальник Ніжинської районної військової адміністрації Григорій Ковтун провів координаційну міжвідомчу нараду з керівниками територіальних громад району, представниками РТЦК та СП,  районного управління поліції та міжрайонного відділу СБУ. До засідання долучилися керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Комарівську ТГ представляла заступник сільського голови Тетяна Курінська. Передусім, йшлося про зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76. Так, з 01 грудня 2024 року бронювання військовозобов’язаних буде здійснюватися лише в електронній формі засобами Порталу Дія, а відстрочки, надані до 01 грудня 2024 року за рішенням Мінекономіки, та відстрочки, які були надані через Портал Дія до вказаної дати, продовжують діяти ще протягом 3 місяців – до 28 лютого 2025 року (але в межах строку, на який вони надавалися). Критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року. Серед основних критеріїв, що підтверджують такий статус – відсутність у підприємства заборгованості зі сплати ЄСВ та податків до всіх рівнів бюджетів, важливе значення підприємства для економічного розвитку громади й забезпечення її потреб та нарахована середня зарплата за останній календарний квартал не менше 2,5 мінімальних зарплат (20,0 тис. грн на 01 грудня 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20,0 тис. грн в кожному місяці останнього звітного періоду (квартал). Розглянули на нараді і питання ефективного використання коштів та формування бюджетів на 2025 рік. «Ваші бюджети на 2025 рік повинні бути збалансованими та враховувати положення та показники держбюджету. Ми не повинні забувати, що війна триває і важливо будувати витрати так,   аби вони наближали перемогу. Розраховую, що мене почули всі керівники громад», – звернувся до присутніх очільник району. Також під час наради йшлося про безпекову складову. Робота триває в декількох напрямках: посилення фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури та облаштування споруд цивільного захисту. «Головне завдання таких нарад – оперативно та ефективно вирішувати ті питання, що виникають в громадах. Під час воєнного стану ми повинні діяти чітко та результативно. Від наших дій залежить безпекова ситуація в районі. Кожен присутній має розуміти свою відповідальність»,  – резюмував Григорій Ковтун.

Участь у Всеукраїнському спортивному заході

Участь у Всеукраїнському спортивному заході

Команда Чернігівської області в складі сільських голів та старост брала участь у Всеукраїнському спортивному заході, який був організований товариством "Колос". Крім спортивних змагань було проведено круглий стіл за участі заступника міністра молоді та спорту Сергія Тимофєєва. Було обговорено ряд питань щодо розвитку загальноукраїнського фізкультурного життя під час війни та після нашої перемоги. Чернігівські урядники стали другими у волейболі та тенісі. У складі команди і Комарівський сільський голова Віктор Бондаренко.

ХІІІ «РОЗУМОВСЬКІ ЗУСТРІЧІ» ВІДБУЛИСЯ

ХІІІ «РОЗУМОВСЬКІ ЗУСТРІЧІ» ВІДБУЛИСЯ

Сільський голова Віктор Бондаренко 28–29 листопада 2024 року в Чернігові брав участь в тринадцятій міжнародній науково-практичній конференції «Розумовські зустрічі». Відкрилися Зустрічі незвично – у виконанні творчого колективу Чернігівського фахового музичного коледжу ім. Левка Ревуцького прозвучали композиції Людвига ван Бетховена з українським мелосом, насамперед – варіації на тему української народної пісні «Їхав козак за Дунай» (Schöne Minka). З`явилися вони завдяки підтримці Андрієм Кириловичем Розумовським славетного німецького композитора, їхній багаторічній дружбі та засвідчують залученість України до загальноєвропейських процесів. А в основі – сумна історія трьохсотлітньої давнини, свого роду – пересторога нащадкам.

Бронзові призери

Бронзові призери

Упродовж двох днів,  30 листопада та 1 грудня 2024 року, команда юних волейболістів "Фортуна" з Комарівської ТГ брали участь в осінньому турнірі з волейболу, який проходив у м. Ніжин.

Знай наших

Знай наших

 29 листопада 2024 року в обласному центрі науково-технічної творчості міста Чернігова відбулося урочисте вручення бронзової медалі призеру міжнародного конкурсу винахідників "Едісони ХХІ століття" учениці 7 класу Красносільської гімназії Куськал Аліні.  Україну на конкурсі, який проходив у   Кишиневі (Молдова), представляли кілька шкіл Чернігівщини, серед яких була представниця нашого закладу освіти. Щиро вітаємо Аліну та її керівників Мазун Ольгу Дмитрівну та Красновида Юрія Івановича з високою нагородою і бажаємо подальших успіхів та перемог.

16 днів проти насильства

16 днів проти насильства

З 25 листопада до 10 грудня з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок в закладах культури освіти Комарівської ТГ  було приведено акції та  години спілкування "Я маю право на життя без насильства".

Запали свічку пам'яті

Запали свічку пам'яті

Кожного року в 4-ту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років. У цьому році День пам’яті жертв голодоморів припадає на сьогодні, 23 листопада За різними оцінками, унаслідок цієї трагедії загинуло від 3,5 до 10 мільйонів людей. На жовтень цього року Голодомор 1932–1933 років в Україні визнали актом геноциду на парламентському рівні 28 держав.  Мільйони людей стали жертвами штучного голоду, організованого тоталітарним режимом, метою якого було знищити український народ та його культурну ідентичність. Сьогодні о 16:00, запаливши свічку пам'яті, ми віддаємо данину шани тим, кого вже немає серед нас, і тим, хто пережив цей жахливий досвід.

День гідності і свободи

День гідності і свободи

День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років.