Новини Пенсійного фонду
- Новини громади
- Новини Пенсійного фонду
На Чернігівщині підведені підсумки перерахунків пенсій для працюючих пенсіонерів
Виплата перерахованих з 1 квітня пенсій для працюючих пенсіонерів
Охорона та особливі умови праці неповнолітніх під час роботи на канікулах
Законодавство України передбачає особливі умови праці для неповнолітніх (особи віком від 14 до 18 років), які враховують вік, стан здоров’я неповнолітніх та умови праці на підприємстві, відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону праці» та глави ХІІІ «Праця молоді» Кодексу законів про працю України. Норми застосовуються з метою збереження здоров’я та працездатності молодого покоління.
Якщо ви бажаєте оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком, – скористайтеся сервісом “Пенсійний калькулятор”.
Якщо ви бажаєте оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком, – скористайтеся сервісом “Пенсійний калькулятор”. Цю послугу розроблено для людей, які хотіли б спрогнозувати своє пенсійне майбутнє і дізнатися орієнтовний розмір пенсії за віком за даними, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. При цьому користувач може додати відомості про ті періоди своєї трудової діяльності, які наразі в Фонді відсутні. Варто враховувати, що “Пенсійний калькулятор” розраховує прогнозний розмір пенсії за віком в “цінах” на час розрахунку: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки чи рівня інфляції. Також для визначення заробітної плати “Пенсійний калькулятор” використовує показники зарплати людини та середньої зарплати на момент проведення розрахунку. Саме тому розрахунок розміру пенсії в короткостроковій перспективі буде більш точним. Крім розміру майбутньої пенсії “Пенсійний калькулятор” дає змогу порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних про трудову діяльність до 01.01.2004) та дозволяє визначити ймовірний вік виходу на пенсію з урахуванням можливо набутого стажу (тобто 60, 63 чи 65 років). Як скористатися послугою - дивіться алгоритм в інфографіці.
Страхові виплати у 2023 році: що змінилося
З 01.01.2023 набув чинності Закон України від 23.09.1999 №1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” у редакції Закону України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), у зв’язку з чим набули чинності зміни щодо призначення страхових виплат за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Якій порядок отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні?
Страховими виплатами є грошові суми, які уповноважений орган управління виплачує застрахованій особі чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.
Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі
Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Графіки роботи сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області
Графіки роботи сервісних центрів