Реалізація пробаційних програм.

Реалізація пробаційних програм.

Термін «пробаційні програми» з’явився з прийняттям Закону України «Про пробацію», в якому визначено, що одним із завдань пробації є реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

Обов’язки старост та сільських голів при виконання адміністративних стягнень

Обов’язки старост та сільських голів при виконання адміністративних стягнень

Адміністративні правопорушення є найпоширенішим видом правопорушень. Суспільна шкода кожного окремого адміністративного правопорушення є незначною і тому вони більш поширені у суспільстві. За дане правопорушення передбачено різні адміністративні стягнення, у тому числі і  громадські та суспільно корисні роботи.

ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. Хто такі волонтери? Це люди, які безоплатно витрачають свій час і сили на благо суспільства. За покликом серця надають допомогу іншим, працюють в дитячих будинках, лікарнях, будинках престарілих, допомагають армії, піклуються про бідних.

Види, мета та користь пробаційних програм

Види, мета та користь пробаційних програм

Проблема злочинності була актуальною в усі часи існування суспільства, посідаючи одне з перших місць серед найбільш гострих проблем, що турбували громадську думку. Не є винятком і сьогодення, навіть навпаки – ця проблема з кожним роком стає все гострішою, набуває характеру глобальності. Одним з факторів, що сприяють успішній боротьбі зі злочинністю, є виправлення осіб, які вже притягувались до кримінальної відповідальності, зокрема і засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Соціально – виховна робота з такими особами є сферою діяльності уповноважених органів з питань пробації.

НОВИЙ ВИД ПОКАРАННЯ В УКРАЇНІ – ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД

НОВИЙ ВИД ПОКАРАННЯ В УКРАЇНІ – ПРОБАЦІЙНИЙ НАГЛЯД

23 серпня 2023 року Верховна Рада ухвалила  законопроєкт №9185 «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану». Згідно з новим законом, у Кримінальному кодексі України з’являється стаття 59-1 "Пробаційний нагляд". Покарання у вигляді пробаційного нагляду полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від 1 до 5 років для дорослих і на строк від 1 до 2 років для неповнолітніх та буде здійснюватися уповноваженими органами з питань пробції.

Роль органів пробації у забезпеченні безпеки громад

Роль органів пробації у забезпеченні безпеки громад

Безпека у суспільстві  – це запорука успішного розвитку і добробуту у громаді. Важливу роль у забезпеченні безпечного середовища відіграє служба пробації, діяльність якої направлена на виправлення засуджених, сприяння їх ресоціалізації та соціальній адаптації, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень без ізоляції від суспільства. Прикладом ефективності такої системи служить багаторічний міжнародний досвід застосування пробації. Особи, які не становлять загрози для життя і здоров’я громадян, не повинні утримуватись у місцях позбавлення волі за гроші платників податків, набуваючи нового кримінального досвіду та поповнюючи лави безробітних у майбутньому. Крім того, перебування на обліках органів пробації  засуджених  до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі,  обходиться  державі в 10-12 разів дешевше, аніж відбуття засудженими покарань в місцях позбавлення волі.

Розвиток системи пробації та збільшення альтернатив позбавленню волі

Розвиток системи пробації та збільшення альтернатив позбавленню волі

Пробація — це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі. Тобто людина перебуває під наглядом, проходить певні заняття чи виправні роботи, має суворі зобов'язання, але при цьому не перебуває у в'язниці. Таким чином вона не втрачає зв'язки з соціумом та роботу.