Щодо реєстрації податкових накладних на Чернігівщині

За статистичними даними протягом 7 місяців поточного року платниками Чернігівщини було автоматично зареєстровано у Єдиному реєстрі податкових накладних понад 1,9 млн накладних. З них, за результатами автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, призупинено реєстрацію у 13720 випадках, що становить 0,72 відс. від загальної кількості. За результатами розгляду, наданих платниками документів, із 13720 призупинених накладних зареєстровано 7344. Відмовлено у реєстрації лише 449 накладних. Начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк пояснила, що механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Постановою КМУ від 11 грудня 2019 р № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Добровільне декларування та сплата екологічного податку є запорукою проведення заходів захисту довкілля

Фахівці управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомляють, що протягом 7 місяців до зведеного бюджету області надійшло 33,7 млн грн екологічного податку, що майже на 15 відс. (4,3 млн грн) перевищує показник минулого року.

У липні платники Чернігівщини поповнили бюджети на понад 1 млрд гривень та сплатили 533 млн грн єдиного внеску

У липні 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено майже 1,1 млрд грн податків та зборів. У порівнянні з липнем 2020 року надходження збільшились на 21 відсоток.

Одноразове добровільне декларування: Що потрібно знати

21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15.06.2021 № 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

На Чернігівщині зупинено спробу незаконного відшкодування ПДВ   на суму 1,5 мільйони гривень

На Чернігівщині зупинено спробу незаконного відшкодування ПДВ на суму 1,5 мільйони гривень

До уваги податкових аудиторів Головного управління ДПС у Чернігівські області потрапив суб’єкт господарювання, який займається виробництвом продуктів харчування та подальшою реалізацією цієї продукції за межі митної території України за нульовою ставкою ПДВ, при цьому отримує відшкодування ПДВ з бюджету України.

Переваги подання звітності в електронному вигляді

В управлінні електронних сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області пояснили, що відповідно до ст. 49.3 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше передбачено Податковим Кодексом, в один із таких способів:

Позицію Головного управління ДПС у Чернігівській області підтримано у суді: до бюджету надійде 5,8 млн гривень

В управлінні супроводження судових справ Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомили, що постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 08.07.2021 року касаційну скаргу Головного управління ДПС у Чернігівській області частково задоволено.