Правом на податкову знижку скористалися 4 тисячі   мешканців Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4 тисячі мешканців Чернігівщини

В управлінні податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадують, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Протягом січня – вересня 2021 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали 4 тисячі мешканців Чернігівської області та визначили до повернення з бюджету 11,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Триває кампанія одноразового добровільного декларування доходів громадян,  яка регламентована Законом України від 15.06.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Скористайтеся своїм правом на податкову знижку

Щодо справляння туристичного збору на Чернігівщині

Одним з важливих і перспективних напрямків розвитку економіки та культури Чернігівщини є туризм. Сумлінне декларування та сплата суб’єктами господарювання туристичного збору є запорукою додаткових надходжень до місцевих бюджетів області та подальшого розквіту Чернігівщини, як туристичного краю.

Платники Чернігівщини сплатили протягом 9 місяців  майже 14,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівської області протягом січня-вересня 2021 року сплачено понад 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 2 млрд грн більше надходжень відповідного періоду 2020 року. Єдиного внеску за 9 місяців поточного року надійшло 4,5 млрд грн (на 20 відс. або на 0,8 млрд грн більше за минулорічні надходження).

Суб’єктам господарювання Чернігівській області телефонують шахраї та представляються податківцями

Невідомими особами здійснюються телефонні дзвінки окремим суб’єктам господарювання Талалаївського району з мобільних номерів 0666605719 та 0957650556. Особи, які телефонують, представляються начальником Талалаївської ДПІ та вимагають надати грошові кошти для вирішення питання з податковою перевіркою. Головне управління ДПС у Чернігівській області попереджає, що це шахрайство та закликає платників податків не піддаватися на провокації.  У разі надходження дзвінків з будь-якими незаконними пропозиціями або вимогами просимо одразу повідомляти працівників підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції за номерами телефонів: (0462) 652-315, 652-392, 668-522.

Про терміни сплати податків

З метою забезпечення рівномірного наповнення бюджетів усіх рівнів для виконання програм бюджетного фінансування Головне управління ДПС у Чернігівській області звертається до платників рентної плати, зокрема, рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини та за користування радіочастотним ресурсом України, а також платників плати за землю з проханням здійснити сплату податкових зобов’язань за вересень 2021 не пізніше 29 жовтня 2021 року включно, оскільки граничний термін сплати таких податкових зобов’язань припадає на 01 листопада 2021 року.

Увага! Наближається граничний термін сплати податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку

Увага! Наближається граничний термін сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку

Підпунктом 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за звітний рік сплачується юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо переваг використання єдиного рахунку для сплати податків і зборів

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків і зборів на те, що з 01.01.2021 Державною податковою службою України запроваджено функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.