Реформа розмитнення авто

🚙 Реформа розмитнення авто: дізнайтеся, як зміниться розрахунок митного збору, та поділіться фідбеком

Бойлери для закладів освіти

Комарівська територіальна громада отримала партію бойлерів від Міжнародної організації з міграції.

Турнір з міні- футболу пам'яті Володимира Бальченка

Сьогодні, 27 січня 2023 року, в спортивному залі Комарівського ліцею відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Комарівської сільської ради був проведений дитячий турнір з міні-футболу, присвячений пам'яті Володимира Бальченка. Наш земляк загинув 29 січня 2017 року від осколкового поранення під час бою з російсько-терористичними угрупованнями в промисловій зоні міста Авдіївка та нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Традиційний турнір розпочався з хвилини мовчання на вшанування пам'яті Героя. У змаганнях взяли участь 6 команд: Комарівський ліцей,  Прохорський ліцей, Красносільський ліцей, Берестовецька гімназія, Степанівська гімназія, КЗ «Комарівська гімназія». Команди шляхом жеребу були поділені на 2 групи, де зіграли по колу, потім матчі за 5-6, 3-4 та 1-2 місця. Перемогла команда КЗ «Комарівська гімназія», друге місце – Комарівський ліцей, третє місце – Степанівська гімназія, четверте місце – Прохорський ліцей, п'яте місце – Красносільський ліцей, шосте місце – Берестовецька гімназія. Були визначені та нагороджені подарунками кращі гравці в складах команд: Зеленський Артем, Ющенко Дмитро, Шумейко Ростислав, Занько Олександр, Волошок Максим, Мойсеєнко Богдан. Вітаємо переможців та учасників змагань!

Подаруй тепло солдату

27 січня 2023 року в КЗ "Комарівська публічна бібліотека" Комарівської сільської ради відбулася акція волонтерської діяльності "Подаруй тепло солдату", під час якої користувачі бібліотеки в'язали теплі речі для захисників ЗСУ.

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

Шукаєте роботу? Серед наявних в базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. Ознайомитися з актуальними вакансіями можна на нашому сайті в рубриці "Шукаю роботу" за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

Ботулізм  - це гостре токсико - інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин бактерії Closridium botulinum. Збудники ботулізму широко поширені в природі. Спори бактерії з їжею і водою можуть потрапляти в кишківник людини, теплокровних тварин, птахів і риб. Спори збудника ботулізму стійкі до  факторів зовнішнього середовища і накопичуються в ґрунті, мулі, особливо в трупах тварин. Джерелом інфекції є мертві тварини, птахи, риби, а ґрунт та річний мул - служать резервуаром інфекції. Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає їжу, що накопичила токсин внаслідок забруднення її збудником. Таким чином реалізується харчовий шлях зараження. Найчастіше це в'ялена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м'ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються випадки хвороби і після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Накопичення ботулотоксину в продуктах харчування, як правило, не змінює їхніх органолептичних властивостей. Для виникнення ботулізму іноді досить, щоб навіть слідові кількості ботулотоксину потрапили у ротову порожнину. Небезпечно вживати здуті консерви, навіть якщо смак та інші якості продукту не змінилися.         Значну небезпеку становлять також невидимі для очей забруднення сировини та продуктів землею, фекаліями. Навіть у разі забруднення рани землею, пилом і створення сприятливих умов можливі випадки ранового ботулізму.            Період від моменту зараження до проявів перших клінічних ознак при ботулізмі може становити  від 8 годин до 10 діб, при рановому - 5-14 днів. Початок зазвичай більш-менш поступовий. Особливістю ботулізму є відсутність гарячки протягом всієї хвороби, нечіткість та різноманіття клінічних проявів у перші дні хвороби. Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, це: підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення; можуть спостерігатися короткочасні ознаки ураження травної системи: нудота, блювання, послаблення випорожнень, здуття живота, закрепи, біль у животі; один з ранніх і частих (майже постійних) симптомів - сухість слизових оболонок порожнини рота; порушення зору: зниження гостроти зору, подвоєння в очах, опущення верхньої повіки,  розширення зіниць; порушення ковтання, зміна або зникнення голосу; порушення дихання: утруднене дихання, відчуття браку повітря, задуха. Для ботулізму характерне не тільки важкий перебіг захворювання, а й ускладнення такі як: набряк мозку, пневмонія, цистит, тощо. Зупинка серця та дихання можуть привести до смерті хворого.           У профілактиці ботулізму  головним є:

Досягнення системи пробації за 8 років роботи

Цьогоріч, 5 лютого в системі виконання покарань відзначатиметься восьма річниця прийняття Верховною Радою України Закону України «Про пробацію», від 5 лютого 2015 року. Таким чином, Верховна Рада України схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру, покликаних у першу чергу забезпечити безпеку суспільства.   Законом України пробація визначається як система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Відкрито рух

☝️Увага! Відкриття руху переправою біля Чернігова!