День української хустки
7 грудня відзначається День української хустки. У давнину хустка символізувала оберіг та була обов'язковою для носіння заміжніми жінками. Українська хустка приваблює жіноцтво усього світу. Візерунків, кольорів та способів в'язання національного головного убору є безліч, у кожного регіону свої традиції. Щороку українки діляться родинними історіями хусток, унікальними орнаментами та передають одна одній цінні знання.
Гроші ходять за людиною…
Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.
На Чернігівщині продовжує працювати «Армія відновлення»
У рамках цієї урядової програми служба зайнятості залучає безробітних до праці на Перемогу. Силами безробітних, скерованих на суспільно корисні роботи, облаштовуються укриття цивільного захисту, зводяться фортифікаційні споруди, розбираються завали, здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи. Також безробітні заготовляють дрова, плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, готують сухпайки для військових.
Відзначили працівників
В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування. Сьогодні у залі приміщення сільської ради відбулося вручення грамот та подяк - працівникам, на плечах яких нелегка ноша відповідальності за добробут жителів громади. Усіх присутніх з професійним святом привітала заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Курінська, яка у своєму виступі наголосила на надзвичайно важливій ролі громади, висловила працівникам органів місцевого самоврядування подяку за роботу, побажала всім плідної праці на благо громади, благополуччя, успіхів та миру. За сумлінну працю та з нагоди Дня місцевого самоврядування було оголошено ПОДЯКУ - Валентині МОЗГОВІЙ - технічному працівнику Комарівської сільської ради. Вручено ГРАМОТИ: - Наталії ТИМОШЕНКО - спеціалісту І категорії фінансового відділу - Кристині КАНТУР - головному спеціалісту відділу ОКСМС - Світлані ПИВОВАР - головному спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та звітності - Василю ЗАЛОЗНОМУ - старості Смолязького старостинського округу. Всі присутні подякували Збройним Силам України, що маємо можливість жити, працювати та планувати завтра. Бо ЗСУ приклад незламності та відваги. Вшанували пам‘ять героїв, які віддали своє життя у боротьбі з російським агресором хвилиною мовчання. Їх подвиг - вічний, як і всіх захисників та захисниць, які сьогодні продовжують боротись у цій війні. Святкуючи сьогодні урочистості побажали усім щедрості та благословення Святого Миколая, його прихильності та опіки, а також успіху у всіх добрих починаннях, затишку в оселях та тепла в серцях, миру і Перемоги Україні.
З Днем місцевого самоврядування
Шановні мешканці громади! Вітаю Вас з нагоди Дня місцевого самоврядування. Це свято громади, кожного села, кожного його мешканця. Майбутнє нашої держави неможливе без розвитку місцевого самоврядування. Адже місцеве самоврядування – це вибір вільних громадян, які довіряють обраним ними представникам, і наділяють їх владними повноваженнями. Усім причетним до цього свята дякую за важку, не завжди вдячну і зовні непомітну працю та бажаю міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди, добра. Ваша наполеглива і самовіддана праця, високий професіоналізм і компетентність, відповідальність та активна громадська позиція є гідним внеском у розбудову нашої громади. Нехай цей урочистий день додасть усім Вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя України.
Святий Миколай привітав дітлахів громади
Коли приходить місяць грудень всі діти з нетерпінням чекають день святого Миколая-Чудотворця. Цього святого споконвіку любила і шанувала Україна тому, що він приносив у дім родинну радість, душевний спокій, а ще захищав бідних та маленьких дітей.
З Днем Збройних Сил України!
6 грудня українці відзначають державне свято – 32-ту річницю Дня Збройних сил України. Це свято справжньої мужності, героїзму і відваги. Дата приурочена до дня ухвалення Закону України «Про Збройні сили України» – подія відбулася саме 6 грудня 1991 року. Також урочиста дата пов’язана із 6-м грудня 1919 року. Це день став початком однієї зі славетних сторінок української армії – Першим зимовим походом Дієвої армії УНР.
Участь у Форумі
Сільський голова Віктор Бондаренко 4-5 грудня 2023 року в місті Київ брав участь в XVII Українському муніципальному форумі. Участь у Форумі взяли представники майже 400 громад, органів державної влади, міжнародних інституцій, європейських муніципалітетів, дипломатичних представництв, ЗМІ. Відкрили Форум: Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київській міський голова Кунінорі Мацуда, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні (Посольство Японії в Україні / 在ウクライナ日本国大使館 / Embassy of Japan in Ukraine), Голова групи послів країн G7 Катаріна Матернова, Посол Європейського Союзу в Україні Мачей Янчак, Голова Офіс Ради Європи в Україні - Київ Юлія Свириденко, Перший Віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Бастіан Файгель, Директор Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. На Форумі відбулися дискусії з тем: «Реалізація доповіді Європейської Комісії «Україна 2023» в регіональній політиці, бюджетному забезпеченні та наданні публічних послуг у громадах» «Планування відновлення і розвитку деокупованих та тимчасово окупованих територій» «Єднання для Перемоги, відновлення та розвитку України». Представники чотирьох палат Асоціація міст України: сільських і селищних рад, малих, середніх і великих міст представлять успішні практики муніципалітетів у час війни.
Наші здобутки
Упродовж вересня – листопада 2023 року був проведений Всеукраїнський екологічний конкурс «Eco-Hackathon-2023» за темою «Інноваційні технологічні рішення для відновлення біорозманіття України». Сич Ірина, учениця 9 класу Прохорського ліцею, брала участь в даному конкурсі. В І етапі Ірина успішно захистила свій проект «Дослідження впливу агрохімікатів на біорізноманіття Чернігівської області» і була допущена до другого етапу. В другому етапі, в складі команди «Вартові Земельної Любові», з проектом «Інноваційні технологічні рішення для збереження агроценозів» стала переможцем Всеукраїнського екологічного конкурсу і нагороджена дипломом І ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України. А наставнику талановитого здобувача освіти, вчителю географії та біології Кантур Ользі Анатоліїні, яка забезпечила високий рівень підготовки учасниці, вручили Подяку Національного еколого-натуралістичного центру української молоді МОН України. Вітаємо Сич Ірину та її наставника Кантур О.А. з цією перемогою та бажаємо нових звершень та перемог.