Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

Шукаєте роботу? Серед наявних в базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. Ознайомитися з актуальними вакансіями можна на нашому сайті в рубриці "Шукаю роботу" за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

Ботулізм  - це гостре токсико - інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин бактерії Closridium botulinum. Збудники ботулізму широко поширені в природі. Спори бактерії з їжею і водою можуть потрапляти в кишківник людини, теплокровних тварин, птахів і риб. Спори збудника ботулізму стійкі до  факторів зовнішнього середовища і накопичуються в ґрунті, мулі, особливо в трупах тварин. Джерелом інфекції є мертві тварини, птахи, риби, а ґрунт та річний мул - служать резервуаром інфекції. Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає їжу, що накопичила токсин внаслідок забруднення її збудником. Таким чином реалізується харчовий шлях зараження. Найчастіше це в'ялена або слабо просолена риба, ковбаса, шинка, м'ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються випадки хвороби і після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Накопичення ботулотоксину в продуктах харчування, як правило, не змінює їхніх органолептичних властивостей. Для виникнення ботулізму іноді досить, щоб навіть слідові кількості ботулотоксину потрапили у ротову порожнину. Небезпечно вживати здуті консерви, навіть якщо смак та інші якості продукту не змінилися.         Значну небезпеку становлять також невидимі для очей забруднення сировини та продуктів землею, фекаліями. Навіть у разі забруднення рани землею, пилом і створення сприятливих умов можливі випадки ранового ботулізму.            Період від моменту зараження до проявів перших клінічних ознак при ботулізмі може становити  від 8 годин до 10 діб, при рановому - 5-14 днів. Початок зазвичай більш-менш поступовий. Особливістю ботулізму є відсутність гарячки протягом всієї хвороби, нечіткість та різноманіття клінічних проявів у перші дні хвороби. Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, це: підвищена стомлюваність, м’язова слабкість, запаморочення; можуть спостерігатися короткочасні ознаки ураження травної системи: нудота, блювання, послаблення випорожнень, здуття живота, закрепи, біль у животі; один з ранніх і частих (майже постійних) симптомів - сухість слизових оболонок порожнини рота; порушення зору: зниження гостроти зору, подвоєння в очах, опущення верхньої повіки,  розширення зіниць; порушення ковтання, зміна або зникнення голосу; порушення дихання: утруднене дихання, відчуття браку повітря, задуха. Для ботулізму характерне не тільки важкий перебіг захворювання, а й ускладнення такі як: набряк мозку, пневмонія, цистит, тощо. Зупинка серця та дихання можуть привести до смерті хворого.           У профілактиці ботулізму  головним є:

Досягнення системи пробації за 8 років роботи

Досягнення системи пробації за 8 років роботи

Цьогоріч, 5 лютого в системі виконання покарань відзначатиметься восьма річниця прийняття Верховною Радою України Закону України «Про пробацію», від 5 лютого 2015 року. Таким чином, Верховна Рада України схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру, покликаних у першу чергу забезпечити безпеку суспільства.   Законом України пробація визначається як система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Відкрито рух

Відкрито рух

☝️Увага! Відкриття руху переправою біля Чернігова!

Турнір пам'яті Андрія Большака

Турнір пам'яті Андрія Большака

Сьогодні, 21 січня 2023 року, в спортивному залі Комарівського ліцею, відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Комарівської сільської ради був проведений Кубок з міні-футболу пам’яті Андрія Большака. Андрій Миколайович любив життя в усіх його проявах і ніколи не відмовляв у допомозі ближнім. Дороги, спорт, благоустрій, робочі місця – до всього доходили його турботливі руки. Саме таким – енергійним та небайдужим – лишився він у світлих споминах друзів та знайомих. Своїм життям він заслужив на посмертну пам'ять... За нагороди боролися шість команд: «Фортуна» (Комарівка), «Деметра» (Смоляж), «Десна» (Степанівка), «Ветеран» (Комарівка), «Штурм» (Черняхівка), «Берестовець». По коловій системі було зіграно 15 поєдинків: - «Ветеран» - «Берестовець» 4-2; - «Фортуна» - «Десна» 3-1; - «Деметра» - «Штурм» 3-1; - «Десна» - «Ветеран» 4-3; - «Штурм» - «Фортуна» 3-4; - «Берестовець» - «Деметра» 4-6; - «Ветеран» - «Фортуна» 2-5; - «Берестовець» - «Штурм» 7-4; - «Деметра» - «Десна» 8-0; - «Фортуна» - «Берестовець» 3-1; - «Деметра» - «Ветеран» 6 – 1 - «Штурм» - «Десна» 3 – 2; - «Фортуна» - «Деметра» 1 – 2; - «Ветеран» - «Штурм» 1 – 1; - «Десна» - «Берестовець» 4 – 3. Всі матчі пройшли у напруженій, безкомпромісній боротьбі, а переможцем змагань цілком заслужено, другий рік поспіль, стала «Деметра» - команда якою Андрій Миколайович жив і він би сьогодні пишався своїми гравцями, «Фортуна» - друга,«Десна» третя. Вітаємо переможців і призерів змагань! Також були визначені та нагороджені кращі гравці в кожній команді: Іващенко Вадим (Деметра), Куранда Олександр (Ветеран), Брей Генадій (Десна), Шевлюга Владислав (Фортуна), Нещерет Олександр (Штурм), Рибецький Юрій (Берестовець) – молодці, так тримати! Дякуємо ТОВ «Деметра» за допомогу в організації турніру!

Необережність під час куріння призвела до загибелі чоловіка

Необережність під час куріння призвела до загибелі чоловіка

18 січня о 00:03 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в селі Маличина Гребля Височанської територіальної громади Ніжинського району. На місце події оперативно прибуло відділення 24-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці спеціальної техніки та місцева пожежна команда з Високого.